Vannid, mullivannid ja basseinid

Vannid, mullivannid ja basseinid

Head soovides loodud asi säilitab alati oma originaalsed väärtused

See paljude inimeste elu paremaks muutnud harukordne idee – Jacuzzi® vesimassaaživann – ei sündinud lihtsalt juhuslikult, vaid soovist teha head. Seitse venda, kes olid rännanud õnne otsides Itaaliast Friulist USA California osariiki Berkeleysse, nägid seal vett ja õhku segades aastaid vaeva, et vedelike mehaanikat tundma õppida. Seejärel ehitasid nad pumpi, propellereid ja koguni lennukeid – see oli leiutajate perekond! Siis aga pidi üks Jacuzzi suguvõsa poistest hakkama iga päev füsioterapeudi juures ravil käima. Ühel vendadest tuli pähe nutikas mõte, kuidas hädast üle saada. Ta valmistas kellakujulise seadme, mis paigutati vanni, kus see paiskas endast välja õhuseguse masseeriva toimega veejoa. Jacuzzi® vesimassaaživanni prototüüp oligi ilmale sündinud. Suur idee oli võtnud kuju…

Tervislik harjumus

Tänapäeval maailmakuulus Jacuzzi® vesimassaaživann ongi tolle idee loomuliku edasiarenemise tulemus – Roy Jacuzzi andis sellele suurepärasele mõttevälgatusele lõpliku kuju ja konstrueeris vanniga ühendatud süsteemi masseerimiseks veejugade abil. Selle süsteemi teaduslikud põhimõtted on veel praegugi kõikide Jacuzzi tootemudelite aluseks. Nende ülesanne on alati üks ja seesama: luua võltsimatu heaolutunne.

Kuidas saab lihtne veejuga nii palju kasu tuua? Seda, et meie igapäevane vanniskäik kujutab endast kõige elementaarsemat vesiravi vormi, võib lugeda tõestatud faktiks. Jacuzzi® mullivannis aga saavutatakse hea enesetunne kiiremini ja tõhusamalt. Õhusegused veejoad, mille temperatuur on ligikaudu 37 °C, parandavad vereringet ja hapniku omistamise võimet ning tõstavad naha ja lihaste toonust.

250 patenti unistuse teostamise nimel

Need, kes usuvad, et Jacuzzi® vesimassaaž on lihtsalt oskuslikult juhitud õhumullide ja vee mäng, ei aimagi, et tegelikult kujutab see endast tehnoloogia ja kujunduskunsti kõige kõrgemat taset. Jacuzzi® firma on töötanud enam kui 40 aastat oma põhiidee kallal, mida on küll laialdaselt järele aimatud, kuid mis alati jäänud ületamatuks. Selle lakkamatu evolutsiooniprotsessi tulemuseks on praegu juba enam kui 250 rahvusvahelist patenti. Seetõttu peegeldavad kõik mudelid jäägitult Jacuzzi® põhimõtet: suur töökindlus ja ülimalt head töönäitajad. Vanne katsetatakse ükshaaval. Kõik tootmisliinilt lahkuvad vannid varustatakse “isikutunnistusega” – allkirjastatud sertifikaadiga, mis garanteerib, et teie mullivann on kvaliteetne. Nii kõrgetest standarditest ei ole hõlbus kinni pidada, kuid meie ainus tõeline eesmärk on teie mõnus enesetunne vees.

Võimas üleolek

Nagu juba eespool mainitud, on Jacuzzi® vesimassaaživann integreeritud süsteem, milles disaini ja funktsionaalsuse ühendus tagab hea enesetunde ja lõõgastumise.

Rääkigem nüüd selle ehitusest. Vann ise on sügavam kui tavalised vannid, et anda kehale võimalus täielikult vette laskuda ja nautida veejugade head mõju.

Vanni väliskujunduse puhul keskendusime ilule ja kütkestavusele, sisemuse puhul aga vesimassaažifunktsioonile.

Veejugade masseerivale toime tõhusus sõltub paljudest teguritest – optimaalsele veeringlusele aitavad kaasa nii otsikute asend ja nende suund kui ka vanni sisepaneelide kujundus.

Veejoad töötlevad just nimelt neid kehaosi, mis seda kõige rohkem vajavad: nimmepiirkonda, jalgu ja puusi. Ent nad ei masseeri mitte kunagi otse, vaid kehaga teatava nurga all, sest tugev frontaalne surve aeglustab perifeerset vereringet ja võib kasu asemel hoopis kahju teha. Veejugade tugevus on reguleeritud nii, et need ergutavad kudesid ja tõstavad meeldivalt nende toonust. Loomulikult võib iga Jacuzzi® vesimassaaživanni kasutaja kõik otsikud ka ise seadistada, et muuta massaaži tugevus just endale sobivaks. Kui kasutate Jacuzzi® vanni tavalise vannina, takistab otsikute täielik sulgemine vee äravoolu torustikku.

Jacuzzi® süsteem on isetühjenev. See tähendab, et kogu vesi läheb süsteemist välja ega jää sinna seisma. Lisaks on saadaval sellised Jacuzzi® vesimassaaživannid, mille juurde kuulub ka spetsiaalne “sügavuti” desinfitseerimise süsteem.


Jacuzzi® vesimassaaž on eluaegne

Jacuzzi® vesimassaaž ei tohi olla pelgalt üürike mõnulemine, vaid sellest peab saama igapäevane harjumus kogu eluks. Just nimelt seetõttu ongi Jacuzzi® vannid loodud nii, et peavad vastu terve inimea. Arukast valikust saab oivaline pikaajaline investeering.

Need andmed ja omadused ei ole Jacuzzi Europe Spa jaoks siduvad, vaid firmal on õigus muuta neid ilma ette teatamata.

SHIATSU MASSAAŽ – TERVISTAV ENERGIA

Idamaades usutakse laialdaselt, et kogu universumit täidab dünaamiline energia, mis väljendub kahe ühtaegu nii vastandliku kui ka teineteist täiendava jõuna.

Traditsiooniline Hiina ravikunst põhinebki ainuüksi tasakaalu saavutamisel nende hävitavate ja taastavate tsüklitena vahelduvate jõudude vahel, viimaks ka inimkeha laitmatu tasakaalu seisundisse. Hiinlased avastasid, et meie eluenergia (nemad nimetavad seda QI) voolab läbi keha terve rea meridiaanideks kutsutavate kanalite kaudu, mis kujutavad endast teatavas mõttes erinevaid elundeid toitvaid elektriahelaid.

Nendel meridiaanidel paiknevaid tähtsaid punkte stimuleerides on võimalik sisemist energiat õigesti jaotada, et säilitada habras tasakaal meie organismis.

Sellel kontseptsioonil rajanebki akupunktuur ehk nõelravi. Feodaalses Jaapanis kasutasid samuraid väsimusest üle saamiseks ja valu leevendamiseks teatud kindlaid masseerimisvõtteid. Seda tehnikat tuntakse An/Ma’na – väe andmine ja võtmine. Jaapani tavade ja Hiina kultuuri ühtesulamise tulemusena sündis üks ravimeetod, mis toetub suurel määral akupunktuuri põhimõtetele. See meetod sai endale nimeks shiatsu ehk “surumine sõrmeotstega”.

Õigel rakendamisel saab shiatsu abil taastada keha energiavoogude tasakaalu ja rütmi ning neid ka säilitada, andes sellega organismile tõelise ja suurepärase tervise. Shiatsut tunnustatakse Idamaade meditsiinis laialdaselt kui üht alternatiivsetest raviviisidest, mis võib anda tõepoolest hämmastavaid tulemusi.

Üks juurdlev mõistus tundis shiatsu tervistavust silmas pidades huvi selle vastu, kas samasugust tulu võib anda ka tillukese veejoa suunamine meridiaanipunktidesse.

See “juurdlev mõistus” oli koduse vesiravi leiutaja ja maailma parim asjatundja vee kasulikkuse alal – Jacuzzi.

Tänu tehnikaspetsidest koosneva meeskonna jõupingutustele ning Euroopa ühe juhtiva akupuntuuri- ja shiatsu-massaažieksperdi juhendamisele ja nõuannetele tehti kindlaks, et Jacuzzi idee on teaduslikust vaatepunktist vägagi põhjendatud.

Aastaid kestnud uurimistöö ja katsetuste tulemusena jõudis Jacuzzi nii kaugele, et J-SHA süsteem – mullivann HYDROMASHIATSU – saavutas täiuslikkuse. Vesimassaažisüsteemi J-SHA aluseks on kaks paralleelset düüsirida, mis on paigaldatud vanni tagavõrele piki meridiaani, mis kannab nime VU. See meridiaan kulgeb kummalgi pool lülisammast ja sellesse kuuluvad punktid, mis tõstavad inimkeha kõikide elundite toonust.

32 düüsi paiskavad välja mikrojugade rea, mis stimuleerib meridiaani kõiki punkte selja- ja nimmepiirkonnas samasuguse järkjärgulise survega nagu see, mida avaldavad vilunud masseerija sõrmeotsad.

Survet reguleeritakse keerulise elektrilis-hüdraulilise süsteemi abil, mis kujundab väga tõhusatoimelise veejoa või õigemini sarja “rulluvaid” vajutusi, mis on samasugused kui sõrmevajutused shiatsus.

Seda massaaži on võimalik teha kahes suunas – alt üles (toniseeriva mõju saavutamiseks) või ülalt alla (lõõgastamiseks).

J-SHA annab vanni kasutajale võimaluse valida vastavalt oma kehakaalule ja vanusele sobiva eelseadistatud programmi. Programme võib vanni serval paikneva elektroonilise juhtpaneeli abil ka muuta.

Jacuzzi® on õnnestunud teha oma suurepärase ja ainulaadse J-SHA vanni abil iidse idamaise tarkuse hüved kõikidele kättesaadavaks. See vann pakub teile lisaks vesimassaažiga kaasnevale mõnule ja lõõgastusele ka idamaise massaaži ravitoimet.

Mitmeotstarbelisest Twinist kuni ülikõrge tasemeni arendatud Flexani – mudelite ja võimaluste paljusus, mis rahuldab piiranguteta kõik teie soovid

Jacuzzi™ hüdrosüsteemide järjest laienev valik, lõputu hulk funktsioone ning vastavalt kliendi soovidele paigaldatavad lisavahendid ja -seadmed lasevad teil avastada kõige erinevamaid ja kõige rõõmutekitavamaid võimalusi. Muutumatult ühesuguseks jääb ainult üks – Jacuzzi™ suur asjatundlikkus.

Teine muutumatu tunnusjoon on turvalisus – isegi rangete eeskirjade kohaselt teritatud kristallid on ohutud, sest Jacuzzi™ on alati paigaldanud need kõikidesse oma mudelitesse täielikus vastavuses äärmiselt karmide Euroopa seadustega. Kõikide käskude andmine on koondatud üheleainsale elektroonilisele juhtpaneelile, mida on hõlbus jälgida ja kasutada. Selle või teise funktsiooni aktiveerimiseks piisab põgusast vajutusest mõnele klahvile.

Vertikaalne vesimassaaž – üks Jacuzzi™ nutikaid leiutisi

Jacuzzi™ on varustanud kõik oma dušikabiinide mudelid ja suurema osa Twinidest sellise veejugade süsteemiga, mille masseeriv toime on võrdväärne klassikalise keerismassaažiga mullivannis, kus tuleb ennast üleni vette kasta. Massaaž dušikabiinis kulgeb vertikaalsuunas ja annab teile võimaluse saada püsti seistes kasu programmeeritud veejugade vahelduvast toimest, mis virgutab teie nahka, tõstab toonust ja hoogustab vereringet. Joad masseerivad energiliselt ja neid saab suunata ka üksnes mõnele kindlale kehaosale. Niisuguse massaaži tõhususe tagab 12 või 16 suure surve all oleva veejoa kombinatsioon. Otsikud on paigaldatud vertikaalse jadana spetsiaalsele kabiiniseinale ning rakenduvad tööle neljakaupa ja vahelduvate tsüklitena. Võimalus reguleerida veejugade suunda ja intensiivsust, mõned otsikurühmad välja lülitada ja muuta oma suva kohaselt tsüklite vaheldumise kiirust lasevad teil nautida täiesti “isikupärast” massaaži.

Kui massaaž toimub veepumba jõul, mis annab igale veejoale jõulise trajektoori ja tagab äärmiselt täpselt lokaliseeritud stimuleerimise, on tegemist sellega, mida Jacuzzi™ nimetab turbomassaažiks. Pump on ühendatud veepaagiga – niisugune süsteem varustab kõik veejoad piisava ja ühtlase hooga isegi juhul, kui surve teie veevärgis ei ole selleks küllalt suur.

Mitu Flexa mudelit pakuvad selja vesimassaaži võimalusi. Te istute vannis ja naudite suure surve all tulevaid veejugasid, mis masseerivad ühiselt ja sügavuti neid kehaosi, kus pinge ennast päeva lõpul kõige rohkem tunda annab.